Witam na moim blogu // Welocome to my blog// Czytaj na stronie o żywności modyfikowanej - GMO, podłe działania koncernów produkujących GMO, pozwalają nam kojarzyć te firmy z opryskami na niebie!!! //

niedziela, 11 grudnia 2011

W Suffolk County-New York-Long Island, przyjęto projekt ustawy zakazujący inżynierii pogodowej.

New York Skywatch December 9, 2011
źródło: www.newyorkskywatch.com

Ponad 100 wspaniałych osób pojawiło się w Suffolk County, New York - Long Island na publicznej debacie, by poprzeć ustawę o zakazie inżynierii pogodowej (geoengineering), wniesioną przez Ciny i Jima Pikoulasa i Siobhan Ciresi należących do grupy LongIslandSkywatch oraz Rosalind Peterson z AgricultureDefenseCoalition (Cindy and Jim Pikoulas, Siobhan Ciresi with LongIslandSkywatch and with help from Rosalind Peterson of AgricultureDefenseCoalition.

Ustawodawczy Suffolk County przyjął projekt ustawy, która będzie poddana do głosowania w dniu GA 20 grudnia 2011r.  Uczestnictwo ok setki osób i krytyka stosowanej inżynierii pogodowej (geoinżynierii) w urzędzie legislacyjnym, podczas publicznej debaty nad ustawą , może być wzorem dla innych regionów w kraju.

Public Hearing On Proposal To Ban Geoengineering, Suffolk County, NY Part 1


Jeden z mówców zwrócił uwagę na fakt, że hrabstwo Suffolk jako pierwsze wydało zakaz na stosowanie DDT (organochloride - pestycyd). Zakaz ten doprowadził do ogólnokrajowego zakazu tego zabójczego środka chemicznego.

DDT (dichlorodifenylotrichloroetan, pełna nazwa techniczna 1,1,1-trichloro-2,2-bis(p-chlorofenyl)etan), znany pod nazwą handlową Azotox, środek owadobójczy otrzymywany przez kondensacje chloralu z chlorobenzenem w obecności stężonego kwasu siarkowego. Syntezę DDT przeprowadzono po raz pierwszy w roku 1872. Dokonał tego O. Zeidler. Obecnie DDT nie jest używany z powodu jego właściwości rakotwórczych i toksycznych. Wykorzystywany był od początku lat 40. do początku lat 60. XX wieku. Na większą skalę zastosowano go w czasie II wojny światowej do ochrony wojsk sprzymierzonych przed tyfusem plamistym roznoszonym przez wszy. Wydawał sie wprost idealnym środkiem do ochrony roślin. Toksyczny dla owadów wnikał w sposób kontaktowy przez przewód pokarmowy lub powłoki ciała i powodował zaburzenia pracy systemu nerwowego owadów. Okazało się, że jest to bardzo trwały związek, w glebie ulega rozłożeniu dopiero po kilkunastu latach i ma zdolność kumulowania się we wszystkich organizmach.

Największe jego stężenie zanotowano u zwierząt drapieżnych będących końcowym ogniwem łańcucha pokarmowego. Duże stężenie DDT w ich tkankach spowodowało m.in. zaburzenia rozrodu(np. ptaki składały jajka o bardzo cienkich skorupkach, które pękały w trakcie wysiadywania, dlatego na całym świecie zabroniono jego stosowania (w Polsce w 1976r.)
Paul Mueller - twórca DDT za jego odkrycie otrzymał Nagrodę Nobla w 1948r. Z powodu użycia DDT w pewnym okresie sokół wędrowny zniknął z większości terenów Europy, w tym także Polski.

Czy będziemy mieć siłę i odwagę aby przedłożyć projekt ustawy zakazujący modyfikacji pogody nad Polską?

Dzisiaj na zdjęciach smugi rozprowadzone nad Niemcami i Danią, częściowo nad Czechami, przemieszczają się na wschód nad Polskę.

11-12-2011
11-11-2011
11-12-2011
11-12-2011
11-12-2011
11-12-2011
Widok przemieszczających się smug z ziemi - godzina 15:15-16:00

11-12-2011 Płd-Zach
11-12-2011 Płd-Zach
11-12-2011 Płd-Zach
11-12-2011 Płd-Zach

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, zapoznaj się z regulaminem