Witam na moim blogu // Welocome to my blog// Czytaj na stronie o żywności modyfikowanej - GMO, podłe działania koncernów produkujących GMO, pozwalają nam kojarzyć te firmy z opryskami na niebie!!! //

czwartek, 14 kwietnia 2011

UWOLNIĆ NASIONA OD KORPORACJI! - ŚWIATOWY DZIEŃ PROTESTU PRZECIW PATENTOWANIU NASION

UWOLNIĆ NASIONA OD KORPORACJI! - ŚWIATOWY DZIEŃ PROTESTU PRZECIW PATENTOWANIU NASION

http://icppc.pl/uwolnicnasiona/materialy-dla-prasy/konferencja-prasowa/

Obecnie 10 największych firm produkujących nasiona opanowało 67% rynku światowego. Poprzez genetyczne modyfikacje, patenty i wprowadzenie opłat za rozmnażanie nasion, firmy te w niebezpieczny sposób podporządkują sobie bogactwo genetyczne naszej planety. Mniejsze firmy zostały wykupione, a bogactwo nasion niezbędne do utrzymania zróżnicowanej diety i biologicznej różnorodności zostało poważnie zagrożone. Z utratą różnorodności gatunków zwierząt i roślin wiąże się nierozerwalnie utrata wielowiekowego doświadczenia i związanej z nim wiedzy.

Teraz, zanim będzie za późno, uaktywnij swoją działalność w obronie rodzinnych nasion.

Ponad 400 naukowców, którzy przyczynili się do opublikowania raportu ‘Międzynarodowa Ocena Wiedzy, Nauki, Technologii i Rozwoju Rolnictwa’ – dowiodło, że indywidualni, tradycyjni rolnicy wnoszą największy wkład w wyżywienie ludności na świecie.

Obecny stan prac nad przepisami unijnymi dotyczącymi nasiennictwa ‘naznaczony’ jest interesami korporacji. Komisja dąży do wprowadzenia zakazu na rozprowadzanie wszystkich nierejestrowanych odmian. Na rynku zostaną tylko nasiona – hybrydy i nasiona genetycznie zmodyfikowane produkowane i kontrolowane przez korporacje, które domagają się również, aby na etykietach nie musiały ujawniać poziomu zanieczyszczenia nasion przez GMO (Genetycznie Modyfikowane Organizmy).

Coraz częściej, nawet nasiona, które nie są genetycznie zmodyfikowane ulegają opatentowaniu np.: ‘nie-więdnące’ pomidory, ‘przeciw-rakowy’ brokuł i melony z dużą zawartością cukru. Lobbiści korporacji produkujących nasiona również wywierają presję na Brukselę, aby to tylko one mogły przeprowadzić wszelkie kontrole i badania na nasionach.

==========================
ICPPC – International Coalition to Protect the Polish Countryside,
Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114 biuro@icppc.pl
www.icppc.pl www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

UWOLNIĆ NASIONA OD KORPORACJI! - ŚWIATOWY DZIEŃ PROTESTU PRZECIW PATENTOWANIU NASION

http://www.seed-sovereignty.org/PL/index.html


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, zapoznaj się z regulaminem