Witam na moim blogu // Welocome to my blog// Czytaj na stronie o żywności modyfikowanej - GMO, podłe działania koncernów produkujących GMO, pozwalają nam kojarzyć te firmy z opryskami na niebie!!! //

środa, 27 października 2010

Jedna z prognoz przygotowanych przez amerykańskich naukowców.

Najnowsza analiza amerykańskiego NCAR (Narodowe Centrum Badań Atmosfery) ostrzega, że mogą nas czekać katastrofalne susze, nawet w regionach o umiarkowanym klimacie. Z badań wynika, że jeszcze nigdy w historii nie mieliśmy do czynienia z ociepleniem na taką skalę – podaje portal climateprogress.org. Jak dodaje serwis kp.ru, wielka susza zagraża wszystkim krajom świata z wyjątkiem Rosji.
Naukowcy wyciągnęli takie wnioski po analizie zmian, które dokonują się na Ziemi, oraz danych na temat emisji gazów cieplarnianych.
- Skutki będą katastrofalne. To przede wszystkim mniejsze plony, co oznacza głód. Ale także zmniejszy się ilość wody, której nie starczy nie tylko dla systemów nawadniających, ale też dla ludzi – mówi współautor badań dr Aiguo Dai.
Badania wykazują, że w ciągu najbliższych kilkudziesięciu lat znacznie zwiększy się stężenie dwutlenku węgla w powietrzu. Spowoduje to wysychanie gleb.
Ponadto naukowcy przewidują, że opady będą bardziej intensywne, ale za to rzadsze, co zwiększy częstotliwość powodzi, ale jednocześnie zmniejszy wilgotność gleby, zwiększając ryzyko susz. Oznacza to, że nawet wyczekiwane opady w rejonach suchych w efekcie mogą doprowadzić do negatywnych konsekwencji.
Naukowcy stwierdzają, że "ostatnie badania wykazały, że utrzymujące się okresy susz są znacznie dłuższe niż 500-1000 lat temu".
Negatywne skutki przewidywanych zjawisk będą także miały przełożenie na sytuację geopolityczną: będą występować jednocześnie na wielu obszarach, co sprawi, że w wyjątkowo trudnej sytuacji znajdą się kraje często potrzebujące pomocy z zewnątrz; mogą także zwiększyć migrację ludności.

Raport sporządzono na podstawie 22 komputerowych prognostycznych modeli klimatycznych świata w różnych okresach czasu. Mapy, na których zaprezentowano modele, naocznie ilustrują, że susza rozprzestrzeni się na większej części zachodniej półkuli (szczególnie w Brazylii i Meksyku). Obejmie także Stany Zjednoczone, kraje Ameryki Łacińskiej i Południowej, Europę Południową, Azję Południową, Australię i większość Afryki. Ma się zacząć już w połowie tego wieku.

Aiguo Dai, cytowany przez serwis kp.ru, ostrzega: przedstawione wyniki są oparte na optymistycznych prognozach dotyczących emisji gazów cieplarnianych. Przyznaje jednak, że koncepcja radykalnych zmian struktury opadów w rezultacie globalnego ocieplenia nie jest do końca akceptowana przez środowisko naukowe.
Badacz nie jest jednak w swoich obawach osamotniony. Do podobnych wniosków doszli niedawno eksperci Centrum Prognoz Klimatycznych Hedley (USA).
Źródło: wiadomosci.onet.pl

Oni wszystko przewidzą - "badania atmosfery"?
Jakbyście nie wiedzieli kto za tym stoi, to tu niżej są dowody !
Na tym filmie widać, gdzie pryskają !
http://www.youtube.com/watch?v=jJPS9vo1pB8&feature=related


Właśnie rozpylono nano-włókna szklane, powlekane aluminum!
 27-10-2010 r. Wieluń


Jeszcze raz przypomnę - to nie są nasze samoloty  i nie nasi lotnicy, żeby było jasne! I nie są to samoloty, którymi podróżują ludzie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, zapoznaj się z regulaminem