Witam na moim blogu // Welocome to my blog// Czytaj na stronie o żywności modyfikowanej - GMO, podłe działania koncernów produkujących GMO, pozwalają nam kojarzyć te firmy z opryskami na niebie!!! //

wtorek, 8 lutego 2011

STOP GMO!

Ekologia po królewsku.


Książę Walii Charles w 1986 roku założył farmę (przerobił swoje księstwo w farmę ekologiczną). Farma jest wpełni oparta o nawozy organiczne. Ta domowa farma to nie tylko sukces samodzielnego gospodarstwa rolnego, ale wizytówka korzyści zrównoważonego rolnictwa. Farma karmi dwór książęcy i jeszcze 140 okolicznych rodzin. Książe może poszczycić się sukcesem posiadania rzadkich ras zwierząt hodowlanych, naturalnie związanych z krajobrazem występującym w Wielkiej Brytanii.
Gospodarstwo prowadzi sprzedaż produktów, które przeznacza na cele charytatywne. Prowadzi edukację i badania naukowe związane ze zdrowym naturalnym rolnictwem, hodowlą zwierząt i zachowaniem środowiska naturalnego. Książe zachęca lokalnych mieszkańców do siania rodzimych unikatowych nasion, by zachować czystość tych nasion bez modyfikacji genetycznej.
źródło: http://www.princeofwales.gov.uk

A my co, przyjmiemy GMO?

“Nie możemy nagrywać bez zgody ministra…” – to cytat z reportażu TVN na temat genetycznie modyfikowanych organizmów. Zobacz

Polski Rząd wielokrotnie deklarował, że chce Polski wolnej od GMO. Jak realizowana jest ta obietnica?

W sytuacji, gdy polski rynek zalewany jest nieoznakowaną żywnością genetycznie zmodyfikowaną, inspekcja sanitarna wykonuje rocznie tylko 100 badań kontrolujących, czy składniki żywności zawierają transgeniczną soję lub kukurydzę.

Równocześnie większość urzędników i naukowców boi się wypowiadać publicznie na temat bezpieczeństwa żywności GMO. Czy możemy być pewni, że jemy zdrową żywność??? Nie!

Co możemy zrobić? – Zasypujmy posłów, senatorów i urzędników naszymi listami.

- Pytajmy producentów żywności czy np. soja dodana do czekolady, batonów, wędlin nie jest transgeniczna i skąd pochodzi. Zdrowie i życie Polaków muszą być ważniejsze od interesu korporacji.

- Głosujmy przy kasach sklepowych i przy urnach wyborczych: to od nas, konsumentów, zależy, do kogo trafią pieniądze, które wydajemy na zakupy spożywcze i to od nas zależy, kogo wybierzemy w wyborach.

Chcemy, aby Polska pozostała wolna od GMO. Domagamy się wprowadzenia natychmiastowego zakazu wszelkich upraw roślin zmodyfikowanych genetycznie oraz wyraźnego znakowania produktów spożywczych zawierających GMO.
http://www.icppc.pl/antygmo/

Obejrzyj filmy - otwórz oczy, zobacz co jesz!


Życie wymyka się spod kontroli


Wyklad Jeffreya M Smitha 1.flv
                                                                                       Wyklad Jeffreya M Smitha 2.flv

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, zapoznaj się z regulaminem