Witam na moim blogu // Welocome to my blog// Czytaj na stronie o żywności modyfikowanej - GMO, podłe działania koncernów produkujących GMO, pozwalają nam kojarzyć te firmy z opryskami na niebie!!! //

poniedziałek, 23 stycznia 2012

STOP ACTA!!!

STOP ACTA

Czym jest ACTA ?

ACTA jest “wielostronna” umowa handlowa, ktora obecnie jest przedmiotem negocjacji między USA, Kanada, Japonia, Unia Europejska, Korei Poludniowej, Meksyku, Szwajcarii, Australii i Nowej Zelandii.

ACTA oznacza Anti-Counterfeiting Trade Agreement i ma w teorii za zadanie chronić rynek przed zalewem podrobionych towarow oraz piractwa internetowego czy praw autorskich. Pod tym, jak zawsze,niewinnym płaszczykiem kryje się jednak ogormne ogranicznie wolności dzialań w sieci, a takze jej cenzura.

Prace na swiecie nad podpisaniem ACTA i przystepowaniem do porozumienia do ostatniej chwili byly ukrywane przed swiatlem dziennym. O ile o SOPA/PIPA w ostatnich dniach bylo glosno o tyle to, jeszcze bardziej zagrażajace obywatelom porozumienie, było utrzymywane w tajemnicy. Brak informacji na temat ACTA jest nie tylko wśrod opinii publicznej ale rownież politykow, z ktorych wielu nadal nie wie czym jest ACTA i jakie są konsekwencje porozumienia.

Kraje podpisujące ACTA nabedą nowe prawa inwigilacji swoich obywateli włacznie z odłaczaniem ludzi od internetu i przyjmowania środkow karnych tylko na podstawie oskarżenia o naruszneie praw autorskich [poprzez np. ściagniecie mp3 z sieci lub umieszczenie linka na stronie do źrodła zewnętrznego!].

ACTA ma przenieść odpowiedzialność za dzialania użytkownikow internetu na providerow internetu. Dostawcy internetu bedą zmuszeni śledzić WSZYSTKIE działania swoich użytkownikow by w razie potrzeby móc wychwycić te nielegalne i szybko zareagować.

ACTA to pełna CENZURA INTERNETU dużo bardziej rozlegla niż SOPA, ktora przez brak nagłośnienia jest bliska wprowadzeniu!

Polska ma podpisać to kontrowersyjne, ograniczajace wolność i prywatność polskich użytkownikow internetu porozumienie już 26 stycznia w Tokio.
To ostatni moment by wyrazić sprzeciw i zaregować.  Więcej.....

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, zapoznaj się z regulaminem