Witam na moim blogu // Welocome to my blog// Czytaj na stronie o żywności modyfikowanej - GMO, podłe działania koncernów produkujących GMO, pozwalają nam kojarzyć te firmy z opryskami na niebie!!! //

środa, 17 czerwca 2015

Terroryzm biologiczny

ogrody oliwne - źródło internet
Włosi mają problem z bakterią, która niszczy gaje oliwne. Olej pozyskany z oliwek posiada szereg substancji prozdrowotnych. Gaje oliwne rosną bardzo długo, żeby zaowocowały musi minąć 15 lat. Gaje wytrzymały wichury, trzęsienia ziemi, pożogi i wojny przez setki lat a tu mała bakteria "podrzucona z wiatrem" lub rozpylona z samolotu i śmierć. Chorobą zostało dotkniętych milion drzew na południu kraju. Rolnicy są zrozpaczeni. Próbują ratować sytuację, usuwając zainfekowane fragmenty drzew. 
 Dochodzenie w sprawie występującej między innymi w Ameryce Środkowej bakterii xylella fastidiosa, która niszczy gaje oliwne, prowadzi prokuratura w Lecce. Włoskie media podały, że śledczy sprawdzają dwie hipotezy. Według pierwszej bakteria została sprowadzona specjalnie do Apulii na konferencję naukową na temat chorób roślin, zorganizowaną w Bari przez tamtejszy Śródziemnomorski Instytut Agronomiczny.Prokuratura postanowiła sprawdzić, czy próbka sprowadzona w celach badań naukowych przypadkowo przyczyniła się do rozwoju epidemii. Jednak prowadzący dochodzenie nie mogą wejść do Instytutu i zajrzeć do jego dokumentacji bo okazało się, że ta placówka naukowa ma zagwarantowany przez przepisy “absolutny immunitet”.To prawdopodobnie jedyny taki przypadek w Europie lub może nawet na świecie - powiedział o immunitecie jeden z prokuratorów, cytowany przez prasę. Sam Instytut zapewnia zaś, że bakteria nigdy nie trafiła do jego laboratoriów.
Kto jeszcze produkuje oleje?  

"Najważniejszą rośliną oleistą jest soja. Jest ciepłolubną rośliną motylkową. Jej nasiona zawierają około 25% tłuszczu. Ponad połowa światowej produkcji pochodzi z USA.
Słonecznik jest rośliną klimatu umiarkowanego ciepłego. Wymaga dobrych gleb.
Bardzo zasobne w tłuszcz są orzeszki ziemne (arachidy). Stanowi on połowę ich masy. Najwięcej uprawia się ich w Chinach, Indiach oraz w USA.
Roślinami strefy umiarkowanej są rzepak i rzepik. Poza strefą umiarkowaną uprawiane są na Wyżynie Dekańskiej w Indiach. Produkuje się z nich głównie oleje techniczne i pasze.
Oliwka jest rośliną basenu Morza Śródziemnego. Głównymi producentami oliwy są Hiszpania, Francja i Włochy.
Palma kokosowa oraz palma oleista uprawiane są w klimacie gorącym wilgotnym. Największymi producentami kopry (wysuszonej zawartości orzecha kokosowego) są Indie, Sri Lanka, Indonezja oraz Brazylia. Palma oleista rośnie głównie w Indonezji i Malezji."

Wiadomo że olej rzepakowy (modyfikowany i polewany glifosatem) to straszna trucizna dodawana do prawie większości produktów na europejskich rynkach jest co raz mniej spożywany a zatem ilość sprzedaży tego produktu maleje. Najważniejszą rośliną oleistą jest soja. Jest ciepłolubną rośliną motylkową. Jej nasiona zawierają około 25% tłuszczu. Ponad połowa światowej produkcji pochodzi z USA. Nadmienię, że soja którą produkuje USA jest w większości soją modyfikowaną, która jest niezdrowa ze względu na zawarte w niej pestycydy i modyfikacje. Badania przeprowadzane przez francuskich, niemieckich i amerykańskich naukowców dowodzą, że rośliny GMO są szkodliwe. Ostatnimi czasy do grona przodujących producentów roślin oleistych GMO dołączyły też Chiny.

Ostateczny zakaz upraw kukurydzy GMO we Francji
Niemcy zakazują uprawy GMO. 
Włochy. Śmiercionośna bakteria pustoszy gaje oliwne

 "Minister Środowiska oraz Zdrowia Włoch podpisali 7 kwietnia br. dekret o zakazie uprawy kukurydzy GMO MON810 firmy Monsanto na terytorium kraju - informuje FAMMU/FAPA.Autorem dekretu jest były minister rolnictwa Zaia. Minister Środowiska podkreślił niechęć do podejmowania pochopnej decyzji o uprawie GMO we Włoszech oraz potrzebę naukowej oceny odmian na bezpieczeństwo ludzi i środowiska. Komentując posunięcie przedstawiciel Komisji (DG SANCO) stwierdził, że Włochy nie dostarczyły do KE szczegółów dekretu i pozostaje niejasne czy powołają się na klauzulę bezpieczeństwa.Minister Zaia był zwolennikiem zakazu uprawy GMO we Włoszech podkreślając poparcie 75 proc. społeczeństwa. Stanowisko motywował techniczną kwestią braku możliwości zagwarantowania współistnienia roślin GMO z uprawami konwencjonalnymi." 
Bakteria xylella fastidiosa zagraża też drzewom owocowym i innym np dębom. Podobne zmiany "bakteryjne" w konarach drzew zauważa się również na naszych rodzimych orzechach, topolach, wierzbach płaczących i jarzębinach. 
Pytanie kto tą bakterię rozprowadził i komu to przyniesie zyski?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zanim skomentujesz, zapoznaj się z regulaminem