Witam na moim blogu // Welocome to my blog// Czytaj na stronie o żywności modyfikowanej - GMO, podłe działania koncernów produkujących GMO, pozwalają nam kojarzyć te firmy z opryskami na niebie!!! //

środa, 24 sierpnia 2011

Dr hab. inż. Przemysław Sanecki wystosował list otwarty do władz....

Rzeszów, dnia 5 lipca 2011.

LIST OTWARTY DO WŁADZ WOJEWÓDZTWA PODKARPACKIEGO
I MIESZKAŃCÓW POLSKI POŁUDNIOWO-WSCHODNIEJ


KTO MANIPULUJE OPADAMI I ZABIERA NAM SŁOŃCE

Film - foto klatka 1 
Genezą tego listu jest autentyczna troska o los naszego społeczeństwa i jego zagrożenie w efekcie systematycznych manipulacji pogodowych. Nie chcemy aby powtórzył się tragiczny scenariusz roku 2010 w postaci drastycznych nieurodzajów, zimna, powodzi a potem suszy i innych niekorzystnych zjawisk atmosferycznych spowodowanych celowymi manipulacjami pogodowymi. Dlatego nie można już dłużej milczeć. Manipulacje pogodowe znane także jako geo-inżynieria można zdefiniować jako zamierzone kształtowanie pogody środkami technicznymi w celu uzyskania zaplanowanych celów.
 Smugi chemiczne (chemtrails) czyli sztuczne chmury o wydłużonym kształcie, manipulacje pogodowe, geo-inżynieria, to słowa które weszły do codziennego słownika. Smuga jednego rodzaju, emitowana z ogona samolotu, będąca zwykłą smugą kondensacyjną jest krótka, znika w ciągu kilku minut podczas gdy smuga drugiego rodzaju, emitowana na ogół z dysz pod skrzydłami specjalnie przystosowanych samolotów nie-pasażerskich jest rozciągnięta, utrzymuje się przez wiele godzin, stopniowo rozprzestrzenia się i tworzy cienką powłokę chmur. Jak to możliwe aby czas „rozpływania się” tych dwu rodzajów smug jakie samoloty pozostawiają w tych samych warunkach atmosferycznych, różnił się kilkudziesięciokrotnie? To są po prostu zupełnie różne smugi, pierwsze są związane z działaniem silnika i stanowią jego spaliny (condensation trails czyli contrails, po polsku: smugi kondensacyjne), drugie to celowo rozpylane substancje chemiczne (chemical trails czyli chemtrails, po polsku: smugi chemiczne).
Film - foto klatka  2
Samoloty emitujące smugi chemiczne spod skrzydeł pozostawiają za sobą podwójne, potrójne lub poczwórne smugi natomiast ich smugi kondensacyjne z silnika są na tym tle mało widoczne. Smuga chemiczna nie zanika i rozrasta się do ogromnych rozmiarów a następnie łączy się ze zwykłymi chmurami. W efekcie następuje wytwarzanie cienkiej powłoki chmur zasłaniającej słońce i duży spadek nasłonecznienia, potem wytworzenie grubej powłoki chmur oraz opady, których rodzaj i intensywność zależy od zawartości pary wodnej w powietrzu i temperatury. Smugi chemiczne są rozpylane w zauważalne wzory. Krzyżują się pod różnymi kątami, tworząc np. „X”, linie równoległe bądź szachownicę, przypomina to zaorane pole. Zarejestrowano nawet spirale, okręgi i nakreślone litery i słowa. Samoloty pasażerskie po takich torach nie latają. Dzięki takiemu systemowi rozpylania ich działanie obejmuje duży obszar. Jaki jest cel tych oprysków? Półoficjalnie to walka z globalnym ociepleniem, które nie istnieje a tak naprawdę rzeczywistym celem jest zabranie nam słońca czyli podstawy naszego życia. Dlatego jest bardziej zimno i mokro.
Nie ma już konieczności, aby udowadniać istnienie czegoś co jest oczywiste i widoczne na niebie. Szereg istotnych faktów dotyczących technologii i praktyki manipulowania pogodą opublikowała niedawno Rzeczpospolita [1]. Dalszy obszerny opis techniki manipulacji pogodowych pt. Zasiewanie chmur jest opisany w encyklopedii
internetowej WIKIPEDIA [2]. Znajdziemy tam ich obszerną historię, opis technologii, wpływ na środowisko i zdrowie oraz współczesne zastosowania. Należy także odnotować artykuł: Igranie z chmurami na polskim niebie?, autorstwa Stanisława Tomonia, opublikowany w Angora, Nr 24, 13.06.2010 [3] w którym Autor wyraża zaniepokojenie spowodowane licznymi doniesieniami o manipulacjach pogodowych oraz katastrofami w roku 2010 spowodowanymi ulewnymi deszczami. Wywoływanie opadów nie jest kosztowną technologią bo polega na rozpylaniu takich substancji jak: suchy lód lub ciekły azot względnie pył cementowy, pył gipsowy lub jodek srebra względnie kombinacje tych substancji. Jodek srebra działa najszybciej natychmiast wywołując opady. Przytoczyliśmy tu istotę metody wywoływania opadów za pomocą substancji wiążących wodę i tworzących jądra kondensacji pary wodnej.
Film - foto klatka 3
Możemy oprócz tego wyróżnić technologię zasłaniania słońca za pomocą warstwy sztucznych chmur na zasadzie kurtyny a także tworzenie nad nimi dodatkowej warstwy odbijającej promieniowanie słoneczne z powrotem w kosmos. Dostępne dane pozwalają na przybliżony opis tej zabójczej technologii. Projekt o nazwie „Shield” lub „Deep Shield” to nic innego jak tworzenie powłoki chmur ze smug chemicznych z zawartością rozdrobnionych włókien polimeru i/lub aluminium. Polimer ma właściwości statyczne, dzięki czemu przyciąga i łączy się z innymi cząsteczkami, tworzy zawiesinę i wiąże struktury chmurzaste w stabilną
powłokę która długo może utrzymywać się w powietrzu i utrzymywać rozpylane nad nią cząstki aluminium stanowiących swoiste lustro. Dzięki takiej podwójnej tarczy z chmur można skutecznie odbijać z powrotem w kosmos promienie słoneczne.

Smugi chemiczne każdy może obejrzeć w naturze na niebie lub setki ich zdjęć oraz filmów w internecie. Pokazano tam szereg szczegółów jak np. dysze pod skrzydłami i zbiorniki chemikaliów wewnątrz samolotów [4], (np. seria filmów „Nie rozmawiaj o pogodzie”).

AKTUALNA SYTUACJA

Po tragicznym dla Polski roku 2010 mamy podstawy aby obawiać się w 2011 powtórzenia jego scenariusza w całości lub części: brak słońca, katastrofa w rolnictwie i drastyczny spadek plonów, powodzie, ruina ekonomiczna wielu ludzi, choroby, wzrost zadłużenia państwa.
W 2011 roku w Polsce obserwowaliśmy styczeń i luty bez słońca, zimny marzec i kwiecień z niewielką ilością słońca, bardzo zimny koniec kwietnia, deszczową Wielkanoc, deszczowy, zimny i mokry weekend początku maja, opady śniegu i przymrozki. Do tego grad. Odczuwalne temperatury w pierwszej połowie maja były niższe o ponad 10-15 stopni od przeciętnych. Wyrównała to zdecydowanie druga połowa maja i dlatego niewiele osób pamięta o anomaliach początku maja. Przykład:18 maja, urodziny JP II, nad Rzeszowem nie ma nalotów chemicznych, przelatują tylko zwykłe samoloty, po rannym rozejściu się chmur z poprzedniego dnia była piękna pogoda, niebo prawie błękitne. W następne dni wszystko wróciło do normy czyli do psucia pogody. W Rzeszowie mamy fatalny początek lipca z temperaturami 13-14 oC w dzień i 10 oC w nocy a Rzeszów stał się europejskim biegunem zimna. Żółkną liście porażone zimnem tak jak we wrześniu. Straty w rolnictwie są ewidentne.
Każdy myślący i patrzący w niebo człowiek łatwo zauważy związek przyczynowo – skutkowy pomiędzy obecnością samolotów i ich trwałych smug chemicznych a szybko postępującym zachmurzeniem, zimnem i deszczami. Samoloty realizujące pogodowe naloty chemiczne pojawiają się na niebie z reguły tam gdzie aktualnie jest lub wkrótce będzie słońce tzn. w nocy i rano na wschodzie, po południu na zachodzie, w środku dnia wysoko na nieboskłonie. Latają blisko siebie często po równoległych lub krzyżujących się torach, także zawracają. To dowodzi że ich celem jest zasłanianie nam słońca. Kradną nam energię słoneczną. Szacunkowo, dla naszego regionu, są dni i tygodnie gdy do powierzchni Ziemi dociera 10-20% oczekiwanej energii słonecznej.

Zamiast pełni słońca mamy jego przebłyski i dni całkowicie bez słońca lub w najlepszym razie słońce do południa a po południu chmury. Błękitne niebo już nie istnieje, zawsze występuje cieńsza lub grubsza powłoka chmur a słońce zawsze jest zamglone. Bardzo niepokojące jest to, że chemiczne naloty pogodowe są realizowane w sposób niezmiernie konsekwentny i systematyczny, dzień po dniu, miesiąc po miesiącu, rok po roku. W ten sposób ochładzany jest nasz klimat, tak kradną nam
nasze słońce i nasze pieniądze. Smugi chemiczne to blokada słońca, podstawy naszego życia. Ci co wracają z cieplejszych krajów od razu mówią: w Polsce najbardziej brakuje słońca.
Broń pogodową można skierować także w drugą stronę tzn. doprowadzić do
chłodnej pogody pod mglistym niebem bez opadów i/lub totalnej suszy ze wszystkimi jej konsekwencjami. Zasiewając chmury można również ograniczyć opady [2].

ISTOTNE SKUTKI MANIPULACJI POGODOWYCH

1. Drastyczny spadek plonów w rolnictwie, degradacja rolnictwa ekologicznego i destrukcja podstaw ekonomicznych Państwa Polskiego i innych krajów. Warto dodać że polskie produkty rolne, relatywnie lepsze od unijnych, są od dawna niemile widziane przez rządy państw UE i nie tylko UE, jako znacząco konkurencyjne. Rolnictwo to ostatni filar na którym wspiera się polska gospodarka.
2. Spadek populacji pszczół i dochodów z pszczelarstwa. Poza tym zimna i mokra pogoda sprzyja także inwazji ślimaków i innych szkodników.
3. Nieopłacalność odnawialnych technologii słonecznych (np. kolektory słoneczne, wytwarzanie biomasy), upadek bądź wegetacja firm zajmujących się programami słonecznymi (kolektory słoneczne, fotowoltaika).
4. Wzrost wydatków na ogrzewanie, suszenie itp. zwiększone zużycie nośników energii takich jak gaz ziemny, węgiel, olej napędowy, energia elektryczna i związana z tym zwiększona emisja toksyn do środowiska. Setki tysięcy metrów sześciennych gazu, ton węgla i oleju napędowego, miliardy złotych dodatkowego obciążenia obywateli i Państwa.
5. Spadek dochodów z turystyki wskutek ochłodzenia klimatu.
6. Późniejsze odczuwalne rozpoczęcie dnia i wcześniejsze zapadanie zmroku. Chłodne noce.
7. Utrwalenie wizerunku Polski jako kraju szarego, biednego i smutnego o niedobrym klimacie.
8. Emigracja młodzieży motywowana nie tylko wizją zatrudnienia i zarobków ale także ucieczką od chłodu i szarości.
9. Odebranie ludziom radości życia, poczucie beznadziejności, depresje. Powszechna bieda.
10. Wzrost alkoholizmu, narkomanii i innych patologii społecznych.
11. Zwiększona śmiertelność.
12. Choroby grzybicze płodów rolnych i ludzi.
13. Brak witaminy D wytwarzanej w skórze, spadek odporności organizmów.
14. Choroby, w tym układu oddechowego, spowodowane rozpylaniem z samolotów toksycznych substancji jak pył aluminium, tlenek glinu, związki baru, związki manganu (MnSO4), wirusy, bakterie, toksyczne grzyby, nanowłókna i szereg innych. Dziwny wszechobecny kurz, inny niż obserwowany wcześniej, stale obecny na dachach samochodów, parapetach, szybach, meblach. Jest to obszerny temat którego nie sposób tu omówić.
15.Skutki uboczne to zmiany wyglądu nieba, szczególnie zmiany koloru wschodu i zachodu słońca w porównaniu z obserwowanymi przez ludzkość od stuleci. Wiele osób zadaje sobie pytanie: „Gdzie sie podziało błękitne niebo?” (szerzej w linku
16. Łączne straty dla gospodarki narodowej można oszacować na wiele miliardów zł, jeśli nie będzie w roku 2011 powodzi lub suszy lub długotrwałych opadów. Jeśli któryś z tych kataklizmów nastąpi, straty będą wielokrotnie większe.
17. Zaburzony został naturalny, na ogół regularny, rytm opadów i słońca. Na to miejsce wprowadzono ciągłe, nękające zachmurzenie bez istotnych opadów i przyćmione słońce. Inny wprowadzony scenariusz to ciągłe totalne zachmurzenie z nękającymi opadami.
18. Dalsze, nie wymienione, ponieważ nie jest możliwe przewidzenie wszystkich skutków.

KLIMAT DECYDUJE

EU zach.smugi nad Niemcami-zdjęcie RGB
Mało kto zdaje sobie sprawę z faktu, że prosperita polityczna i gospodarcza Polski w 15 i 16 wieku była związana z tzw. średniowiecznym ociepleniem klimatu w Europie, natomiast Jej upadek najpierw gospodarczy potem polityczny dwa wieki później związany był z 17-18 wiecznym ochłodzeniem (mała epoka lodowcowa). Polecam tu artykuł w czasopiśmie NEXUS, wersja polska nr 2/ 2007, przy tym obalający mit i kłamstwo tzw. globalnego ocieplenia w wieku 20/21: „Apokalipsa odwołana. Debata na temat globalnego ocieplenia”. Czytamy tam: „Po okresie średniowiecznego ocieplenia nastąpił trzystuletni okres „małej epoki lodowcowej” trwający aż do około roku 1750”. „Naukowcy zastanawiają się, czy nadchodzący okres zaniku aktywności słonecznej może być tzw. minimum Maundera. Był to okres między 1645 a 1715 rokiem zwany małą epoką lodową”. „Co doprowadziło do potopu szwedzkiego? Globalne ochłodzenie. Zmiany klimatu były przyczyną licznych wzlotów i upadków w tysiącletnich dziejach naszego państwa” [6]. Zimy w Europie były tak srogie, że do Szwecji można było dostać się saniami przez zamarznięty Bałtyk [7].
Ten rys historyczny pozwala zinterpretować to co dzieje się dziś. Wtedy obowiązywała reguła: zmiana klimatu (naturalna), upadek gospodarczy i polityczny.

Dziś: Zmiana klimatu (sztuczna), upadek gospodarczy i polityczny.
Rolniczo i gospodarczo zawsze wygrywają kraje, które mają lepszy klimat, nawet przy glebach niezbyt urodzajnych. Widać to bardzo dobrze w krajach bałkańskich. Aktualny rok 2011 porównujemy z poprzednim który był tak nietypowy i niedobry, że nie może być właściwym punktem odniesienia. Dlatego nie uświadamiamy sobie jak dobrze lub bardzo dobrze może u nas być pod warunkiem zaprzestania celowego psucia pogody tzn. więcej słońca, więcej płodów rolnych dobrej jakości, niższe ceny, więcej dochodów z rolnictwa, mniejsze zużycie paliw itd. W niemieckim filmie smugi chemiczne nazwano po imieniu: Kriegswaffe Wetter Chemtrails (Wojenna broń pogodowa – Chemtrails) [8].

CZY MOŻNA TEMU PRZECIWDZIAŁAĆ ?

Tak, dosłownie z dnia na dzień, poprzez zakaz takich przelotów a raczej nalotów chemicznych. Nie sposób dalej udawać, że destrukcyjne manipulowanie pogodą nie istnieje.
Na razie naszą bronią staje się świadomość i informacja, ujawnienie tej niemiłej ale bardzo potrzebnej nam prawdy.

INFORMACJA W MEDIACH

W głównych mediach jest to temat tabu, nieliczne publikacje były cytowane wyżej. W internecie można łatwo znaleźć wiele doskonale udokumentowanej informacji na ten temat (tysiące zdjęć, setki filmów wytwórni profesjonalnych i amatorskich, liczne raporty, opracowania naukowe, materiały konferencji naukowych (np. w Polsce Wrocław 2011 [9]). W załączeniu podaję linki do bardziej szczegółowych danych i reprezentatywne opinie [9].
Wiadomo, że „podstawą prawną” nalotów chemicznych są: program Open Sky zezwalający na loty obcych samolotów nad naszym terytorium oraz Shield lub Deep Shield (Tarcza, Głęboka Tarcza) czyli blokada słońca. Tak naprawdę Open Sky daje zgodę na niekontrolowane dowolnego rodzaju naloty chemiczne. Nadmiaru słońca w Polsce nie mamy i nie podoba się nam że ktoś je nam zabiera. W konkluzji oczekujemy od Władz Województwa Podkarpackiego zajęcia stanowiska w tej sprawie. Mamy do tego prawo jako obywatele, którym nie jest obojętny los naszej społeczności, nas wszystkich w tym Władzy i ich rodzin. Żyjemy pod wspólnym niebem. Jeśli potrzebne będą jakiekolwiek dalsze materiały dotyczące przedmiotowej sprawy, jestem gotów je dostarczyć jak również osobiście spotkać sie z kompetentnymi w tej dziedzinie osobami.
List ten, przygotowany wg najlepszej wiedzy i sumienia, proszę traktować jako prywatny, ponieważ nie uzgadniałem jego treści z Władzami Instytucji w której jestem zatrudniony.

Z wyrazami szacunku,
Dr hab. inż. Przemysław Sanecki, prof. PRz
psanecki@prz.edu.pl

Literatura i linki cytowane
1. RzP Nr 108(8924)/2011 z 11-05-2011, artykuł: Zaklinacze deszczu w akcji. Tego samego autora Zaklinacze deszczu: http://uwazamrze.pl/tagi/klimat/.
2. http://pl.wikipedia.org/wiki/Zasiewanie_chmur.
3. Stanisław Tomoń, Igranie z chmurami na polskim niebie? Angora, Nr 24, 13.06.2010 (pełny tekst jest załączony niżej).
4. Seria filmów 1–27: Nie rozmawiaj o pogodzie (Don’t Talk About The Weather!, ILL EAGLE
FILMS, SKYLINE PRODUCTIONS).
5. http://chemtrailswielun.blogspot.com/.
6. Aleksandra Stanisławska, Polska mrozem i niepokojem stojąca, Uważam Rzeczpospolita
Nr 16/2011, str. 90, lub http://uwazamrze.pl/tagi/klimat/.
7. Krzysztof Urbański, Słońce nam zasypia, RzP, Nr 139(8955) z dn. 16.06.2011.
8. http://www.youtube.com/watch?v=5qfU9_CEz68.
9. Materiały konferencji „Dlaczego zabieracie nasze niebo? Chemtrails”, Wrocław, 30 stycznia 2011, Organizator: Ośrodek Edukacji, Janusz Zagórski, dostępne na płytce DVD. http://januszzagorski.pl/2010/12/07/chemtrails-pierwsza-w-polsce-konferencja/.
Załącznik do poz. 3.

10. Literatura i linki dodatkowe - więcej - tekst pochodzi ze strony Janusza Zagórskiego januszzagorski.pl

Ostateczna odpowiedź MON na nasz List otwarty w sprawie Chemtrails - tekst ze strony januszzagorski.pl

Poniżej przedstawiamy oficjalną odpowiedź MON na nasz List otwarty w sprawie chemitrails z 30.I.2011 r. Wypada docenić sam fakt dość szegółowej odpowiedzi na zadane pytania jakie udzieliły odpowiednie służby. Oczywiście spodziewaliśmy się, że jeśli nadejdzie odpowiedź to będzie taka a nie inna. Rozmija się ona całkowiecie z szeroką wiedzą zdobytą na ten temat przez środowiska niezależne na całym świecie.


Odpowiedź ta stoi także w rażącej sprzeczności z treściami Listu otwartego jaki w tej sprawie wystosował niedawno do władz lokalnych profesor Przemysław Sanecki z Rzeszowa. Załączamy tutaj treść tego listu. Fakt oficjalnej wypowiedzi władz jest dla nas teraz punktem odniesienia do zbierania dowodów na stawianą przez nas hipotezę, że prawda o smugach chemicznych na naszym niebie jest niestety inna niż podana oficjalnie.

Pan Profesor Sanecki pisząc ten List z przypisami nie znał jeszcze tekstu odpowiedzi MON. Mimo to świetnie trafił z tym Listem. Możemy go potraktować jako nasza wstępna odpowiedź na to co dostaliśmy. Porównajcie wiedzę profesora z „wiedzą” urzędników. więcej-strona Janusza Zagórskiego - januszzagorski.pl

1 komentarz:

Zanim skomentujesz, zapoznaj się z regulaminem